Stowarzyszenie » Wstąp do nas

Zasady przystąpienia do naszego Stowarzyszenia

 

"Celem służby wojskowej jest przygotowanie żołnierza do wojny. Wojna wymaga twardych charakterów i wytrzymałości fizycznej, wyrobienie których musi nastąpić w czasie pokoju. Miękkość i poddawanie się przy najmniejszych przeciwnościach, częste zgłaszanie się chorym, uskarżanie się przy najmniejszej uciążliwości w służbie i brak wytrzymałości na trudy fizyczne, powinny być dla żołnierza obcemi. Tym zjawiskom musi przeciwdziałać osobisty przykład podoficerów, a jeszcze bardziej oficerów… Najważniejszymi cechami wychowania żołnierskiego są: bezwzględna karność, dyscyplina i zaufanie do przełożonych, poczucie koleżeństwa, lojalny stosunek do osób cywilnych, a ponad wszystko gotowość do poświęcenia się dla sprawy ojczynej”.

 

Członkiem naszego Stowarzyszenia może zostać się każdy mężczyzna w wieku pomiędzy 17 - 45 lat. Nie prowadzimy sekcji kobiecej. Stawiamy na wstępie pewne warunki, których spełnienia oczekujemy od Ciebie. Nasze Stowarzyszenie jest Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej i jego jedynym celem jest odtwórstwo historyczne. Każdy rekonstruktor w naszym Stowarzyszeniu ma pamiętać i nosić przy sercu motto "Facta, non verba" - "Czyny, nie słowa". Traktujemy ją bardzo poważnie i tego też wymagamy od rekrutów oraz siebie samych.

Jak wstąpić?

Droga do wstąpienia w szeregi SRH Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej, rozpoczyna się poprzez zwykłe spotkanie z nami i rozmowę o tym jakie są cele grupy, czego można się spodziewać i na czym to wszystko polega. Następnie składasz pisemną deklarację o chęci rozpoczęcia stażu rekruckiego.

Ile trwa staż rekrucki?

Staż rekrucki trwa minimum 1 rok. Podczas stażu uczysz się, czytasz, szkolisz się, bierzesz udział w wyjazdach, wykazujesz się zaangażowaniem i integrujesz z grupą. Po zakończeniu stażu rekruckiego, przystępujesz go egzaminu. Egzamin ma charakter merytoryczno – praktyczny. Jeśli zdasz egzamin pozytywnie zostaniesz członkiem naszej baterii i otrzymasz swój nieśmiertelnik (replikę nieśmiertelnika z 1939 r.).

Wyposażenie i mundur podczas stażu

Każdy rekrut jest zobowiązany w trakcie trwania stażu kandydackiego, do skompletowania umundurowania zgodnego z zasadami przez nas przyjętymi. Jako Stowarzyszenie pomagamy w tym, poprzez wskazywanie wykonawców, czy też umożliwienie wykupu użyczonego wyposażenia. Częśc wyposażenia, jak np. opończe, udostępniamy my.

Służba w GRH

Udział w służbie dla Stowarzyszenia jest nieodzownym elementem zycia rekruta i członka. Większość pracy, którą wykonujemy odbywa się niemundurowo i polega na pracy warsztatowej, merytorycznej, czy pracy przy replikach, sesjach historycznych. Udział mundurowy stanowi ukoronowanie naszej pracy. Nie akceptujemy braku zaangażowania, migania się i wymówek - "Facta, non verba"...

Spotkania i wyjazdy

Nie odbywamy stałych cyklicznych spotkań organizacyjnych. Utrzymujemy kontakt przez internet i w tej sposób też organizujemy swoją pracę. Wyjazdy techniczne oraz rekonstrukcyjne ustalamy zwykle z miesięcznym wyprzedzeniem, mając na uwadze organizację życia prywatnego.

Charakter rekonstrukcji

Rekonstrukcją historyczną zajmujemy się już wiele lat. W wyniku tego wypracowaliśmy zasady, których staramy się przestrzegać. Stawiamy na rekonstrukcję polowego i wojennego aspektu historii. Niezwykle rzadko podejmujemy się udziału w uroczystościach oficjalnych. Staramy się także robić niewiele tzw. "dioram", czyli wystawek statycznych sprzętu. Stawiamy na rekonstrukcję bez widza, co pozwala na najlepsze odwzorowanie warunków życia, służby i walki Wojska Polskiego 1939 r.

 

Alkohol podczas rekonstrukcji

Bardzo cenimy sobie odtwórstwo historyczne, jako własną pasję i sposób na spędzanie czasu. Jako nienaruszalną zasadę przyjęliśmy więc, zakaz spożywania alkoholi ciężkich podczas wyjazdów rekonstrukcyjnych. Za zgodą dowódcy dopuszczamy spożycie wyłącznie alkoholi lekkich (np. piwo), wyłącznie ze zgodnych historycznie opakowań i wyłącznie po służbie. Tak po prostu smakuje lepiej.

 

 


 

NASZ E-MAIL: przeciwlotnicza@poczta.fm

 

NAPISZ DO NAS, POROZMAWIAJ, ROZPOCZNIJ SŁUŻBĘ!

 

 

 


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0