Nasze wyjazdy » 2019

Szkolenie terenowe z lkm 08/15 - 11 listopada 2019
Szkolenie terenowe z lkm 08/15 - 11 listopada 2019

"Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski" – Józef Piłsudski.


Dnia 11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Choć jest to jedynie symboliczna rocznica, biorąc pod uwagę, dalszą okupację niemiecką, czy sowiecką, to jest to symbol przy którym dziś wołamy „Mamy Niepodległą!”.

 

W tym roku SRH Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej nie wzięła udziału w publicznych obchodach – uczciliśmy rocznicę spędzając czas w polu, podnosząc własne umiejętności w ogólnym wyszkoleniu, na terenie naszego „Obozu Ćwiczeń Przemęt".

 

W czasie małego marszu terenowego, prowadziliśmy szkolenie z zakresu musztry, obsługi i taktyki lekkiego karabinu maszynowego wz.08/15, które używane były przez artylerię przeciwlotniczą w 1939 r. Ponadto wykonaliśmy zadania z dziedziny ewakuacji rannego.

 

Po wszystkim zjedliśmy wspólny obiad, który był okazją do toastu za Najjaśniejszą Rzeczpospolitą!

W tym miejscu pozdrawiamy zaprzyjaźnioną Fundacja im. Grupy Operacyjnej "Śląsk" 1939, która podobnie jak my ruszyła w pole, z dala od zgiełku i festynów.