Nasze wyjazdy » 2019

Szkolenie terenowe z lkm 08/15 - 11 listopada 2019 - Sesja czarno biała
Szkolenie terenowe z lkm 08/15 - 11 listopada 2019 - Sesja czarno biała

Dnia 11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Choć jest to jedynie symboliczna rocznica, biorąc pod uwagę, dalszą okupację niemiecką, czy sowiecką, to jest to symbol przy którym dziś wołamy „Mamy Niepodległą!”.

 

W tym roku SRH Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej nie wzięła udziału w publicznych obchodach – uczciliśmy rocznicę spędzając czas w polu, podnosząc własne umiejętności w ogólnym wyszkoleniu, na terenie naszego „Obozu Ćwiczeń Przemęt".

 

W czasie małego marszu terenowego, prowadziliśmy szkolenie z zakresu musztry, obsługi i taktyki lekkiego karabinu maszynowego wz.08/15, które używane były przez artylerię przeciwlotniczą w 1939 r. Ponadto wykonaliśmy zadania z dziedziny ewakuacji rannego.

 

Tym razem kolejny zestaw, tym razem okiem naszego kanoniera Gerarda Rozumka i obiektywem aparatu Praktiflex z 1948 r. Część zdjęć jest nieostra, ale postanowiliśmy opublikować wszystkie, gdyż uważamy, że mają swój klimat i nawiązują tym samym do znanych nam kolekcji fotografii z okresu II RP.