Nasze wyjazdy » 2019

Szkolenie terenowe z lkm 08/15 - 11 listopada 2019

Dnia 11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Choć jest to jedynie symboliczna rocznica, biorąc pod uwagę, dalszą okupację niemiecką, czy sowiecką, to jest to symbol przy którym dziś wołamy „Mamy Niepodległą!”. W tym roku SRH Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej nie wzięła udziału w publicznych obchodach – uczciliśmy rocznicę spędzając czas w polu, podnosząc własne umiejętności w ogólnym wyszkoleniu, na terenie naszego „Obozu Ćwiczeń Przemęt".

więcej
Projekt

Wojsko Polskie od 1924 r. rozpoczęło intensywne prace nad wprowadzeniem do służby oddziałów narciarskich, które operując w sile samodzielnego batalionu mogłyby zachować manewrowość względem nieprzyjaciela w okresie walk zimowych. Narciarstwo w wojsku, obok znaczenia bojowego było także zalecanym sportem.

więcej
Projekt

Gdy po raz pierwszy, w 2015 r. realizowaliśmy Projekt „Worochta”, liczyliśmy, że w następnym roku powrócimy do tematu. Niestety przez kolejne lata, zawsze coś utrudniało nam ponowne zawitanie na górskie szczyty. W roku 2019 „Worochta” jednak wróciła. W dniach 21 – 24 lutego, w sile 5 ludzi, zawitaliśmy znów w Karkonosze, w celu odbycia szkolenia górsko – narciarskiego.

więcej
Przysięga WOT - 26 stycznia 2019 - Poznań

W dniu 26 stycznia 2019 r., na Placu Wolności w Poznaniu, odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej z Brygady Wielkopolskiej. Uroczystość miała miejsce w 100-ną rocznicę pierwszej przysięgi Wojsk Wielkopolskich w 1919.

więcej