Nasze wyjazdy » 2017

Remont armaty 40 mm Bofors wz.36 - zakończenie sezonu

Koniec roku 2017 jest jednocześnie końcem pierwszego roku projektu rekonstrukcji działonu artylerii przeciwlotniczej z września 1939 r. Zmianę broni z łączności na artylerię ogłosiliśmy w grudniu 2016 r. i od tego czasu konsekwentnie wraz z Handmet Military tworzymy ten niepowtarzalny projekt. Zachęcani zarówno rozmowami z widzami podczas pokazów jak i z rodzinami przedwojennych artylerzystów przeciwlotników przemy do przodu w naszych pracach.

więcej
Targi Historyczne

Wspólnie z Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii uczestniczyliśmy w 2 dniowych lubelskich targach pod nazwą Było nie minęło - Spotkanie z historią 2017.

więcej
Promocja filmu

W dniu 21 lipca 2017 r., na zaproszenie Galerii Malta w Poznaniu wzięliśmy udział w promocji filmu "Dunkierka" w reżyserii Christopher'a Nolan'a, traktującego o Operacji "Dynamo" z 1940 r., czyli ewakuacji sił alianckich z wybrzeża francuskiego. Mieliśmy okazję zaprezentować armatę przeciwlotniczą wz.36 Handmet Military z obsługą brytyjską. Na wybrzeżu francuskim pod Dunkierką Alianci pozostawili 84.427 pojazdów, 2.472 działa i 657 tys. ton amunicji i sprzętu, w tym także 108 armat przeciwlotniczych 40 mm - także egzemplarzy wyprodukowanych w Polsce

więcej
Inkubator Historyczny w Wolsztynie - 1-9 lipca 2017

W dniach od 1 do 9 lipca 2017 r. w Muzeum Regionalne Wolsztyn, na zaproszenie kolegów z Pionier 39 mieliśmy przyjemność współorganizować kolejną edycję Inkubatora Historycznego. W tym roku odbył się on pt "Słońce Wschodzi" historycznie osadzony był on w realiach września 1939 r. czyli natarcia 25 Dywizji Piechoty na Łęczycę i dalszych walk Bitwy nad Bzurą. W projekcie dołączyli do nas po stronie polskiej, także koledzy z Fundacja im. Grupy Operacyjnej "Śląsk" 1939, których relację znajdziecie u nich na stronie.

 

więcej
Udział Rocha i Kaliny w warsztatach jeździeckich - 13-15.06.2017

Na koniec wpisu o starcie Rocha i Kaliny w zawodach militari w kwietniu padło stwierdzenie, że sezon się dopiero rozpoczął. Teraz możemy z dumą napisać, że trwa dalej i przynosi kolejne sukcesy! W ubiegłym tygodniu w dniach od 13 do 15 czerwca Roch z Kaliną uczestniczyli w warsztatach jeździeckich zorganizowanych przez Stadninę Koni Moszna w ramach polsko-czeskiego projektu „Jeździectwo – wspólna pasja”. Szkolenie prowadził „Wszechstronny zawodnik WKKW” – trener Wojciech Mickunas.

więcej
Odwiedziny w Szkole Podstawowej w Radzewie - 8 czerwca 2017

Realizując misję edukacyjną naszego stowarzyszenia, w ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Szkoła Podstawowa im. Jana Wójkiewicza w Radzewie.

więcej
Noc Muzeów w Gostyniu - 20 maja 2017

20 maja 2017 r. nasza grupa miała przyjemność uczestniczyć w gostyńskiej edycji Nocy Muzeów - w ramach ekspozycji organizowanych na terenie firmy Handmet Military.

więcej
IV Koniński Piknik Historyczny - 6 maja 2017

W dniu 6 maja 2017 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w IV Konińskim Pikniku Patriotycznym w Koninie.

więcej
Piknik - Dni Ułana 23 kwietnia 2017

Nadeszła niedziela 23 kwietnia 2017 r. Od samego rana, komplet członków naszej grupy stawił się na poznańskiej Cytadeli oczekując na głównego i honorowego gościa. Nareszcie pojawił się około godziny 9:00. Do Poznania zawitała ponownie, znana już Państwu 40 mm armata przeciwlotnicza wz.36, własności Pana Sławomira Handke. Tym razem była to jednak podróż inna niż wszystkie dotychczasowe.

więcej
Capstrzyk wieczorny - Dni Ułana 22 kwietnia 2017

W sobotę 22 kwietnia miało miejsce cykliczne wydarzenie, do którego szykowaliśmy się od jakiegoś czasu. Jak co roku o godzinie 19:40 z Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu ruszyła defilada. Oddziały reprezentujące poszczególne historyczne barwy i bronie, przeszły ulicą Święty Marcin, Alejami Marcinkowskiego, aż do pomnika 15. pułku ułanów poznańskich na ulicy Paderewskiego.Tam odbył się uroczysty capstrzyk wraz z apelem poległych ułanów.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0