Nasze wyjazdy » 2016

Pokaz szabli i lancy - „Dolina Gawora” - 3 września 2016
Pokaz szabli i lancy -  „Dolina Gawora” - 3 września 2016

W dniach 1-3 września 2016 r. w „Dolinie Gawora” niedaleko Dobrodzienia odbywały się zawody w konnych rajdach długodystansowych. Rozegrano kilkanaście konkursów w różnych kategoriach i szczeblach – m.in. konkursy międzynarodowe CEI1* i CEI2*, Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodych Jeźdźców Juniorów oraz konkursy ogólnopolskie i towarzyskie.

 

Ostatniego dnia rywalizacji towarzyszył blok pokazów jeździeckich, wśród których znalazł się pokaz władania bronią białą w wykonaniu członka naszej grupy Rocha Iwaszkiewicza wraz z wspaniałą Kaliną do którego dołączył kolega Artur Brzozowski na Historii jeżdżący w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich mający dawać również pokaz dżigitówki.

 

Publiczność miała więc okazję zobaczyć jak bardzo zmieniło się umundurowanie i wyposażenie kawalerzysty od początków formowania się odrodzonego Wojska Polskiego, aż do końca dwudziestolecia międzywojennego. Sami ułani bez problemu dogadali szczegóły pokazu który komentował członek wspierający naszej grupy – pan Witold Iwaszkiewicz.

Natomiast kobyły… okazało się, że miały spotkanie rodzinne, gdyż obie są wnuczkami słynnego półkrwi angloaraba Kwarteta (ex Quator Charriere).

 

GRH Szwadron Łączności nr 7