Nasze wyjazdy » 2016

IV Laur COP w Kielcach - 2 października 2016

W dniu 2 października w środku nocy ruszył nasz rzut motorowy z Handmet Military w Gostyniu w kierunku wschodnim. Po przebyciu 340 km dojechaliśmy do Kielc, by wziąć udział w IV edycji konkursu o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. „Laur COP” to coroczne spotkanie wybranych projektów rekonstruktorskich z okresu II Rzeczypospolitej w Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, organizowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów.

więcej
Bitwa pod Sochaczewek i Łomiankami - 17-18 września 2016

Weekend 17 – 18 września 2016 r. minął dla nas pod znakiem rekonstrukcji historycznej. Relację zaczniemy jednak od najważniejszego dla nas wydarzenia, czyli niedzielnej inscenizacji Bitwy pod Łomiankami 1939. W VI edycji bitwy mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy jako GRH Szwadron Łączności wraz z Handmet Military i niezawodnym Sławek Handke. Impreza ma za zadanie upamiętnić walki jakie toczyły jednostki Armii Poznań i Pomorze na przedpolach Warszawy we wrześniu 1939 r.

 

więcej
Pokaz szabli i lancy -  „Dolina Gawora” - 3 września 2016

W dniach 1-3 września 2016 r. w „Dolinie Gawora” niedaleko Dobrodzienia odbywały się zawody w konnych rajdach długodystansowych. Rozegrano kilkanaście konkursów w różnych kategoriach i szczeblach – m.in. konkursy międzynarodowe CEI1* i CEI2*, Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodych Jeźdźców Juniorów oraz konkursy ogólnopolskie i towarzyskie.

 

więcej
Letnia Szkoła Ognia Artylerii Przeciwlotniczej - 14-17 lipca  2016

Pomimo złej pogody jaka zapanowała nad Polską w zeszłym tygodniu, postanowiliśmy nieco dłużej zagościć w rejonie Kórnika – na terenie naszego poligonu, na którym onegdaj szkoliła się Wielkopolska Brygada Kawalerii. W dniach 14-17 lipca odbyliśmy nasz własny obóz historyczny pod hasłem „Letniej Szkoły Ognia Artylerii Przeciwlotniczej”, wcielając się z wojska motorowe. Odbyliśmy kilkudniowe ćwiczenia polowe w trakcie których poznawaliśmy tajniki najnowocześniejszego sprzętu jakim dysponowała polska armia w 1939 roku – armaty przeciwlotniczej Bofors 40 mm wz. 36. Armata została nam udostępniona na ten czas przez p. Sławomira Handke z Handmet Military. Aura nie zawsze była nam przychylna, ale jednak daliśmy radę.

 

więcej
Szkolenie telefoniczne - 12 czerwca 2016

W dniu 12 czerwca 2016 r. ponownie stawiliśmy się na naszym „poligonie” w Wielkopolsce na historycznych terenach ćwiczeń Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, z niecnym zamiarem szkolenia szeregowych naszego oddziału.

więcej
Wizyta u por. Mariana Kufla - 13 maja 2016

W dniu 13 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność odwiedzić ponownie porucznika Mariana Kufla - ostatniego znanego ułana Szwadronu Łączności Wielkopolskiej Brygady Kawalerii. Była to świetna okazja do kolejnej rozmowy o historii, sprzęcie i życiu codziennym w oddziale przed 1939 r. Dziękujemy Dokuman za wspólną wizytę, a rodzinie porucznika za cierpliwość i chęć pomocy.

więcej
Dni Ułana - 21-24 kwietnia 2016 - zawody Militari

W rozgrywanych w dniach 22-23 kwietnia Ogólnopolskich Zawodach Kawaleryjskich Militari brał udział nasz zawodnik Roch Iwaszkiewicz na koniu Kalina, pełniąc rolę podchorążego Szwadronu po SPWŁ w Zegrzu. W konkursie głównym klasy L zajął on 8 miejsce.

więcej
Dni Ułana - 21-24 kwietnia 2016 - taczanka

W dniach 21 – 24 kwietnia 2016 r. odbyły się w Poznaniu 31. Dni Ułana, czyli święto 15. Pułku ułanów Poznańskich. Na święcie tego zacnego pułku nie mogło zabraknąć i nas, szczególnie że Szwadron Łączności WBK był mocno związany z 15tką, nie tylko przynależnością służbową kadry ale także wspólnym wyszkoleniem i przede wszystkim szlakiem bojowym.

więcej
Szkolenie telefoniczne - 9-10 kwietnia 2016

Zgodnie z rozkazem L.dz. 650/tjn. 39 "Wytyczne szkolenia w półroczu letnim 1939 r" wydanym przez gen. bryg. Romana Abrahama wszystkie jednostki podległej mu Brygady skierowane zostały na ćwiczenia poza swoimi macierzystymi koszarami. Zgodnie z rozkazem dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii już 2 czerwca 1939 roku Szwadron Łączności nr 7 przeszedł do rejonu zamykającego się w trójkącie trzech podpoznańskich miejscowość Kórnik-Radzewo-Czmoniec.

więcej
Zwiedzanie koszar przy ul. Taborowej - 19 marca 2016

Dziś doszło do krótkiej ale bardzo ciekawej wizyty, na którą zgodę uzyskaliśmy już ponad miesiąc temu. Członkowie GRH Szwadron Łączności nr 7 mieli dziś przyjemność po raz pierwszy wizytować koszary przy ul. Taborowej w Poznaniu.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0