Nasze wyjazdy » 2015

Szkolenie musztry i łączności - 21.11.2015

W dniu 21 listopada 2015 r. GRH Szwadron Łączności nr 7 ruszyła na łono natury, w celu rozpoczęcia cyklu szkoleń jesienno - zimowych. W spotkaniu udział wzięli także nasi rekruci, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z rekonstrukcją. Pierwsza część szkolenia dotyczyła musztry pieszej w tym podstaw musztry, marszu i szyków oraz musztry z karabinkiem. Następnie przeszliśmy do działań technicznych. Wykorzystując powojenną łącznicę ŁP-10, która służy nam jako łącznica ćwiczebna, rozpoczęliśmy próby z budową sieci telefonicznej, z zastosowaniem przedwojennego regulaminu służby ruchu telefonicznego. Łącznie wystawiliśmy podstawową sieć, na 1 stację i 4 aparaty. Wkrótce mamy nadzieje uchylić rąbka tajemnicy także w zakresie prac nad zgodną historycznie i działającą siecią telefoniczną.

więcej
Wizyta u por Mariana Kufla w Poznaniu - 27.09.2015

Wielu z nas miało możliwość na pewnym etapie swojego życia spotkać żołnierzy września 1939 r. Poznawaliśmy historię dziadków czy sąsiadów. W 2015 r. pokolenie to odchodzi już od nas i naprawdę niewielu żołnierzy nadal jest z nami. Tym bardziej cieszymy się, iż mieliśmy okazję odbyć miłą wizytę u Pana porucznika Mariana Kufla – ostatniego żołnierza Szwadronu Łączności Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, który 2 tygodnie temu skończył 100 lat.

więcej
Jarmark Historyczny w Rawiczu - 12.09.2015

W dniu 12 września 2015 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w IV Rawickim Jarmarku Historycznym, organizowanym na rynku w Rawiczu. Prócz taczanki radio N2/T mogliśmy prezentować przybyłym mieszkańcom także 40 mm armatę przeciwlotniczą Bofors wz.36 oraz pruską 77 mm armatę polową wz.1896 - obie będące własnością do Handmet Military. Dziękujemy mieszkańcom Rawicza za gościnę.

więcej
Urodziny ostatniego ułana Szwadronu Łączności - 11.09.2015

Wczoraj dotarła do nas niezwykle ciekawa informacja. Okazało się bowiem, że żyje jeden z ułanów Szwadronu Łączności Wielkopolskiej Brygady Kawalerii - pan porucznik Marian Kufla, we wrześniu kapral plutonu radio naszej jednostki. Jest to ostatni znany nam żołnierz Szwadronu Łączności z Poznania.

więcej
Strefa Militarna

W dniach 9 – 12 lipca 2015 r. pod Gostyniem w Wielkopolsce odbyła się po raz kolejny Strefa Militarna Podrzecze, w której udział biorą rekonstruktorzy z całej Polski. W zlocie braliśmy udział jako część Projektu „Warszawska Brygada Pancerno – Motorowa”, którego celem była szeroka prezentacja historyczna jednej z dwóch brygad motorowych z okresu września 1939 r.

więcej
III Dni Twierdzy Poznań - 21.06.2015

W dniu 21 czerwca 2015 r., wspólnie wzięliśmy udział w III Dniach Twierdzy Poznań. Nasza Grupa miała przyjemność po raz kolejny przybliżyć tematykę przedwojennej łączności mieszkańcom Poznania.

więcej
Szkolenie łączności - 30/31.05.2015

Piękna majowa pogoda zachęca do wyjścia z domu, więc czas ruszyć w pole by rozszerzać swoje umiejętności. W dniach 30-31 maja GRH Szwadron Łączności przeprowadziła szkolenie łączności oraz ogólno wojskowe, na terenie gminy Przemęt pod Wolsztynem.

więcej
Dni Ułana - Festyn 19.04.2015

Nadszedł 19 kwietnia 2015 r., czyli ostatni i najważniejszy dzień 30-tych Dni Ułana. Dzień w którym, po 8 miesiącach wytężonej pracy po raz pierwszy, publicznie miała zaprezentować się GRH Szwadron Łączności.

więcej
Capstrzyk - Dni Ułana - 18.04.2015

Wraz z nadejściem kwietnia, dla kawalerzystów wszystkich barw Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, rozpoczyna się okres przygotowań do obchodów „Dni Ułana”, czyli święta 15. pułku ułanów poznańskich.

więcej
Projekt

Czas wielomiesięcznych przygotowań minął – Projekt "Worochta" 2015 weszła w ostatnią i najtrudniejszą fazę - fazę realizacji. Nocą 30 stycznia pełni optymizmu ruszyliśmy w kierunku urokliwego schroniska PTTK Samotnia położonego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0