Artyleria przeciwlotnicza » Regulaminy artylerii przeciwlotniczej

Tymczasowe przepisy o występowaniu ze sztandarem w oddziałach artylerii - 1938

Poniżej prezentujemy regulamin występowania ze sztandarem oddziałów artylerii z 1938 r. Dokument pochodzi z akt Centralnego Archiwum Wojskowego. Został stworzony w związku z uroczystościami wręczania sztandarów jednostkom artylerii w 1938 r. Choć regulamin ma charakter tymczasowy, prawdopodobnie, do wybuchu wojny nie powstał inny dokument regulujący opisane zagadnienie.

 

więcej
Znaki państwowe na samolotach wojskowych i cywilnych 1928

Znaki państwowe na samolotach wojskowych i cywilnych to graficzny symbol przynależności państwowej statku powietrznego.

więcej
Znaki państwowe na samolotach wojskowych - 1939

Znaki państwowe na samolotach wojskowych i cywilnych to graficzny symbol przynależności państwowej statku powietrznego. Pierwszym krajem, który wprowadził oznaczenia przynależności na samolotach była Francja. Poniższa tabela stanowi zestawienie znaków na samolotach wojskowych w 1939 r.

więcej
Kolumna motorowa artylerii p-lot: ZNAKI DOWODZENIA

Znaki w kolumnie motorowej artylerii przeciwlotnicznej - znaki dowodzenia. Na podstawie dokumentacji Wojskowego Biura Historycznego z lat 1938 - 39.

więcej
Kolumna motorowa artylerii p-lot: ZNAKI MARSZU i MELDUNKOWE

Znaki w kolumnie motorowej artylerii przeciwlotnicznej - znaki marszu i meldunkowe. Na podstawie dokumentacji Wojskowego Biura Historycznego z lat 1938 - 39.

 

więcej
Kolumna motorowa artylerii p-lot: ZNAKI W NOCY

Znaki w kolumnie motorowej artylerii przeciwlotnicznej - znaki świetlne w nocy. Na podstawie dokumentacji Wojskowego Biura Historycznego z lat 1938 - 39.

 

więcej
Rozkazy gwizdkiem artylerii przeciwlotniczej

Rozkazy gwizdkiem artylerii przeciwlotniczej na podstawie zachowanej dokumentacji archiwalnej Wojskowego Biura Historycznego z 5 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej z lat 1938 - 39.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0