Aktualności

Przysięga WOT - 26 stycznia 2019 r.

W dniu 26 stycznia 2019 r., na Placu Wolności w Poznaniu, odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej z Brygady Wielkopolskiej. Uroczystość miała miejsce w 100-ną rocznicę pierwszej przysięgi Wojsk Wielkopolskich w 1919.

więcej
Doroczna konserwacja sprzętu - 17 listopada 2018

Dnia 17 listopada 2018 r. miało miejsce wydarzenie, które ma już stałe miejsce w naszym kalendarzu. Jak co roku o tej porze odwiedzamy Handmet Military.

więcej
100 - lecie Niepodległości w Poznaniu - 11 listopada 2018

„Oto dziś dzień krwi i chwały
oby dniem wskrzeszenia był...!”

 

11 listopada 1918 r. jest symboliczną datą odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia na wszystkich frontach Wielkiej Wojny, która miała położyć kres wszelkim wojnom umilkły działa. W tym samym czasie Józef Piłsudski odebrał w Warszawie z rąk członków Rady Regencyjnej stanowisko Tymczasowego Naczelnika Państwa.

więcej
Artylerzyści 7 daplot na cmentarzu garnizonowym w Poznaniu

Piękna polska jesień zachęca do spacerów. Spacery zawsze przynoszą coś dobrego. Tym razem historia artylerii przeciwlotniczej zawiodła nas na stoki poznańskiej cytadeli, gdzie znajduje się przedwojenny cmentarz garnizonowy. Miejsce to niebywale ucierpiało podczas walk roku 1945 i niewiele grobów da się przypisać do nazwisk i jednostek.

więcej
Dalmierz OPL model 1934 już u nas!

Dziś pragniemy podzielić się bardzo przyjemną informacją. Prowadzone przez nas od wielu miesięcy poszukiwania sprzętu optycznego, niezbędnego do rekonstrukcji działonu artylerii przeciwlotniczej zakończyły się szczęśliwie. Na stan wyposażenia Stowarzyszenia trafia nowy dalmierz przeciwlotniczy produkcji zakładów Optique Precision de Levallois (OPL) model 1934, o podstawie optycznej 1,25 m.

więcej